• „V HemoClinic léčíme hemoroidy nejnovějšími metodami. Při bezbolestné léčbě dosahujeme úspěšnost nad 95%!“MUDr. Stanislav Černý, vedoucí lékař

  Zjistit více »
 • „Za více než 15 let jsme na naší klinice ošetřili několik tisíc spokojených klientů... Nebojte se a začněte s léčbou hemoroidů včas, nejlépe ještě dnes!“

  Zjistit více »
 • „Naší výhodou jsou unikátní léčebná schémata při použití dvou metod léčby hemoroidů v ceně jedné: Laserem IRC a Barronovou metodou.“MUDr. Jan Král, ambulantní lékař

  Zjistit více »
 • „Objednejte se na vyšetření pohodlně přes internet! Provádíme ambulantní léčbu bez operace a zbytečné bolesti. Špičková péče, diskrétnost a soukromí.“

  Zjistit více »

Léčba análních fisur

Také anální fisury lze u nás léčit ambulantně

Co je to anální fisura, řitní trhlina?

Anální fisura (řitní trhlina, konečníková prasklina, fisura konečníku) je silně bolestivé natržení sliznice konečníkového kanálu. Dle literatury se přímá příčina vzniku fisury nezná.
Na vzniku řitní trhliny se ale podílejí hemoroidy se slizničním výhřezem, zácpa, sedavý styl zaměstnání, stav po porodu a druhotné zvýšení napětí konečníkového svěrače.
Anální fisury lze léčit ambulantně, avšak v případě, že jsou dlouhodobě zanedbávané a staly se již chronickými, je nutné přistoupit k operativnímu řešení potíží.

Anální fisura je odborný název pro konečníkovou prasklinu.

Konečníkové praskliny způsobují velmi bolestivý stav, který pacientovi mění celý životní styl. Projevují se trvajícími bolestmi zejména po vyměšování. Spolu s bolestí přinášejí i krvácení a velice úporné pálení. Příčinou potíží je prasknutí sliznice na jednom místě, na podkladě opakujících se slizničních výhřezů způsobených stolicí.

Nejčastěji k prasknutí dochází ve vrcholu konečníku směrem ke kostrči. Konvenční léčba čípky nebo mastičkami k vyhojení řitní trhliny nevedou. Na naší proktologické klinice jsme vyvinuli postup, kterým jsme schopni anální fisuru zahojit.


Léčba análních fisur - unikátní léčebné schéma!

Ambulantní léčba anální fisury pacienta neomezí v každodenním životě

Léčba análních fisur (řitních trhlin) je velmi citlivá problematika. Šetrností a zkušenostmi se nám daří minimalizovat nepříjemné pocity, které by mohl klient s léčbou análních fisur mít. Technika léčby se neliší od léčby hemoroidů, odlišné je léčebné schéma, které je u nás unikátní. Na jeho vývoji jsme v HemoClinic pracovali přes 10 let.

V HemoClinic řešíme anální fisury denně, a tito pacienti tvoří trvalou část naší klientely. Drtivou většinu análních fisur se nám daří vyléčit ambulantně bez nutnosti operace. Léčebný postup může mít, dle indikace lékaře, několik etap.

Plně si uvědomujeme častokrát značnou bolestivost análních fisur a proto vždy přistupujeme ke každému klientovi s maximální šetrností. O všem pacienta podrobně informujeme a snažíme se společně docílit dobrých výsledků a vyhojení.


Léčba análních fisur - kam dál? Průběh vyšetření